Багатолика шавлія

Salvia_officinalis0 wikipedia

Шалфей лікарський. Фото з Вікіпедії

Шавлії на планеті понад тисяча видів. Вони дуже різні – від звичайного шалфею, яким ми всі в дитинстві полоскали зуби, щоб не боліли, до дуже екзотичної галюциногенної salvia divinorum, Шавлії Віщунів, яку, як стверджують давні легенди вживали пророки і візіонери минулого й досі вживають шамани й курандерос далеких “примітивних” культур та міські шукачі трансцендентного.  

Шавлія, в українській культурі відома як “сальвія” або русифіковано “шалфей” виявляє сильні протизапальні, дезинфікуючі, кровозупиняючі якості, тому здавна й досі використовується в медицині. Ще Гіпократ називав шавлію не інакше як “священною травою” – лікарська шавлія допомагає лікувати  такі складні захворювання як псоріаз, туберкульоз, хвороби шлунково-кишечного трату, нирок і навіть зняття приступів астми.

Шавлія – іще й гарний стимулятор імунітету, його гарно пити наприкінці зими, коли захисні сили організму виснажені, й тіло особливо вразливо до захворювань.

Напої, у складі яких є шавлія, прояснюють свідомість, покращують пам’ять, концентрацію та працездатність. Люди, які практикують медитацію і гарно вміють відстежувати нюанси зміни самопочуття, відзначають, що вживання шавлії прояснює сприйняття і мислення.

В Україні шавлія росте погано – часто вимерзає при суворих зимах, засихає в посушливі літні місяці.

До речі, сальвія, – рослина, яка гарно ставиться не лише до людей. З котами у неї особливі стосунки. Кіт миттєво забуває про валер’янку, коли на горизонті з’являється сальвія. А коли вона наближається до кота… Можна зловити себе на думці, що, може, недаремно один з видів шалфею таки потрапив у список заборонених речовин…

поле шавлії. світлина colxoz.com

Поле шавлії. світлина colxoz.com

This entry was posted in Uncategorized and tagged , , . Bookmark the permalink.