Чебрець – побратим людини з рослинного світу

чебрецьЧебрець – давній друг і товариш наших предків. Як рослину божественного походження його описували ще Теофраст і Авіцена. У термінах Дона Хуана К.Кастанеди це створіння можна назвати “рослиною сили”, хоча сьогодні він більше відомий як “просто лікарська трава”.

Чебрець як сам-по-собі, так і у складі трав’яних чаїв та ароматичних сумішей для куріння досить сильно впливає на психіку – розслабляє її та посилює концентрацію та цілеспрямованість. Археологічні знахідки люльок показують, що чебрець входив до складу сумішей, які курили козаки та мандровані дяки. З ним гарно починати напружений день та відправлятися в медитації.

В Україні чебрець називали “Богородичною травою” і здавна використовували для лікування жіночих хвороб. Крім того, чабрець прекрасно допомагає при захворюваннях дихальних шляхів, стимулює роботу серцево-судинної та ендокринної систем.

Лікувальні властивості чебрецю надзвичайно широкі – він допомагає при лікуванні епілепсії, алкоголізму, астми, менінгіту, демонструє бактерицидну, антисептичну та імуностимулюючу дії. Через бактерицидні властивості його здавна використовували в знахарських та магічних обрядах та ритуалах щоб виганяти “злих духів” та “очищувати простір”.

В чебреці є вітаміни груп А і В, ніацин, аскорбінова та фолієва кислоти. З мікроелементів багато: фосфору, калію , натрію, магнію, кальцію. З мінералів: марганець, мідь, цинк, залізо, селен.

Ну й наостанок: чебрець – основний компонент нашого найпопулярнішого чаю Summertime.

 

 

This entry was posted in Uncategorized and tagged , , . Bookmark the permalink.